x
Nos diplômés
Promotion 2016

ABEILLE Claire, ARIKAN Can, BENJABER Sarah, CALANCEA Irina, CHAUDHARY Tayeba, CUCHILLA Philippe Albert, DABO Biljana, DARMON Hugo, FRANCOIS Aurélien, FREMIOT Clarisse, HOUSSIN Etienne, KACED Safia, LUSSATO Samuel, MEZOU Louis, MUNOZ Valentin, PAGET François, PORCHER Victor, RIBEIRO Christophe, ZNAGUI Soraya.

Promotion 2015

BONACCORSI Elena, CHARRE Thibault, CLEMENT Aude, COUNILLON Solenn, DA SILVA Quentin, DJILALI Lamia, FIRDAWCY Fatima-Zahra, FOURNIER Romary, GUILBERT PERRON Justine, HELLY D'ANGELIN Florence, LEFEBVRE Estelle, MAGNI Marie José Kabedi, MALYKH Anastasia, MAURIN Marine, MENARD Marine, MICHEL Quentin, MIGINIAC Alexis, NGUYEN Steffie, NOGUIER Mathieu, PIRES Bruna, PRADEL Mathilde, ROUL Marion, SANTOS Louis-Philippe, SEVOSTYANOVA Anna, SOW Mama, STEVENARD Julien, TAIEB Lydia, TAMIM Rami, UY Evelyne, VALAMANESH Armina, WILLAME Lucas.

Promotion 2014

ATTOU Meryl, BARROT Cannelle, CACCIAGUERRA Jenna, CHARTRAND Emile, CINEUS Virginia, DA SILVA Audrey, DE SEZE Gabrielle, EPSTEIN Thomas, GATIGNON Valérie, GUILLOTIN Adrien, LAMORT Renaud, LE Bao Ly, MICHEL Florent, MORIBAYASHI Aimée, MORIZOT Pierre, MOUNIER Clémentine, PALMER Ross, PASHAYAN Vanine, PETITPREZ Thibaut, POQUET Quentin, RAJAONA Gaëlle Iolisoa, RIVIERE Hélène, ROBILLARD Katia, SEGURA Anaïs, VILLENEUVE Louise, YI Ting.

Promotion 2013

ANDRIANANTENAINA Avotra Ange, AVDOCHENKO Alena, BAUDER Charlotte, BLIKSAS Kim, COMMEREUC Alexandra, DESORMER-LAGUERRE Ferdy, DOMINITZ Mickael, DUARTE Isabel, EZZEDINE Lara, GUEYDON Arnaud, JEANBART Delphine, JOURNO Salomon, KONATE Rokiatou, LUYEYE Lukisa-Landry, MROVCAKOVA Petra, PACHOUD Antoine, PINHAS Alexandre, POLAT Sevil, SHCHERBININA Natalia, TAPOL Elisa, ZAMBLERA Mathieu.

Promotion 2012

AMAR Virginie, ATANASOVA Steliana, BAINVELZWEIG  Marine, BORDAS Chloé, CONQUET Constantin, DAVID Marion, DUMAREST François, DUMEZ Cécile, GAGNE Alexandre, GRIMMER Flavien, HARCENCO Ana, HERIVEAU Marion, LANOIX Thierry, LIMNI Fatima Ezzahra, LOISEAU Etienne,  LUANGRATH Olivier, MAISET Adrien, MASSE Sophie, MONTEIRO Alexandre, PIETRUSA Karolina, RICHARD Marie-Hélène, VIGIER Mélanie, VIRAPIN Kalaivani, VU Tuong Van.

Promotion 2011

AKUESSON ET SOUMAH DE BRITO AVILA Yannick Marcos Rafael, ARBOLEDA TAMAYO Sebastian, AVILES-MIRANDA Maria Elena, BOUZAIEN Ghalia, CASTETZ François, DANYACH Marion, DRUZ Emilia, DUPLESSIS Charlotte, ISCAR-GUTIERREZ Raphaël, MASIOUK Victoria, MAURIERES Andréa, MERCADO Patricia, OSPINA CUESTA Natalia Andrea, PAVLOV Nikita, PILORGET Mélanie, REDJAIMIA Hammouya, RODRIGUEZ-BRICENO Ximena, SCHMAHL Annette, SORIGNET Adeline, TALASHOV Denis, VAN BRABANDT Sean, ZAYANI Sabrine.

Promotion 2010

BIGUET Thomas, BRISSET Marion, COGNET Christophe, COLLAS Audrey, DELOUCHE Sandrine, DMITRIEVA Elizaveta, EL HAKIM Cynthia, FERON Antoine, FOURCADE Domitille, GIRAULT Sabine, LE BESNERAIS Marion, LECANU Elodie, LILJEWALL Carl Johan, MOUNZER Hassib Joseph,  POIRIER Audrey, PULAWSKA Marianna Klara, ROIREAU Philippe, RUIZ SANDOVAL Angela Maria, SHARLAYEVA Mariya, SIGNE Hélène.

Promotion 2009

ADDI Tarek, BILLMANN Marion, CHAUVIN Cédric, DEFOSSEZ  Antoinette, EL KHOURY ABOU JAOUDE Jennifer, GIRARD-CARROLL Francis, GLEIZES Antonia, HAMDI-CHERIF Anis, KAM Alice, LAM  Jean-Joseph, LAPLACE Christelle, LEVIN    Aurélien, MARY Sabrina, MATTA Michel, MEDINA Manuel, ORTIZ Jonathan, ROULLEAUX DUGAGE Raphaël, SIEMKO Pawel, TERDJIMI Roxane.

Promotion 2008

ABI SALEH  Wissam, AKBAS Joshua, ALYBAEVA Aigul, BEDRIN Alexei, BLANCO Mara, CHAZOUILLERES Sophie, CIOFLICA Desina Mihaela, DENOMME Jean-Charles, DJERABA  Sofia, FITOUSSI Geoffrey, GAN Xiaohong, GRASSER Camille, LER Jean-Christophe, MARCIANO Amélie, MASSON Corine, STRATIEVA Iliana.

Promotion 2007

BLANCO ESPUNY Romain, BLINOVA Nina, BOISQUILLON Céline, DAPOIGNY (ép. VINCENT) Claire, DOLGALEVA Nataliya, HARALAMBOPULOS Hristina, JOST Vanessa, LEROY Constance, LIENG Olivier, MARTIN Agnès, MORIN Cécile, PEREIRA Helder, ROSAS BUGNOT Alejandra, SAINT-MARTIN Franck, SIMON Cédric, SOUCRAYE Laurent, TOMINAGA Sho.

Promotion 2006

BARBOT Elise, BASSINA Isabella, BODIN Sandra, CANTREL Mariette, CHABBERT Constance, CUYNET Eugénie, DA CUNHA Jean-David, FREDIANI Guillaume,  GARCIA SANTOS Lina, GAUVAIN Yann, GUICHON Florence, LALANNE Martin, MARANT Eric, REDSLOB Swann, SAAD Pierre, SALAMA Benjamin, SALMON Audrey, SERRES Nicolas, SEVETTE Céline, SHORE Joanna, TRAN Amélie.